Tenis: Lacko prehral v 1. kole dvojhry s Petzschnerom

28.07.2012 Celý región

Londýn 28. júla (TASR) - Slovenský tenista Lukáš Lacko neuspel v 1. kole dvojhry na olympijskom turnaji v Londýne. Zverenec trénera Mateja Liptáka prehral na wimbledonskej tráve s Nemcom Philippom Petzschnerom za 73 minút v dvoch setoch 6:7 (5) a 1:6. V úvodnom dejstve nevyužil tri setbaly. Lacko ani vo štvrtom vzájomnom dueli nenašiel účinný recept na súpera, ktorého najväčšími zbraňami sú kvalitné podanie a slajzovaný bekhend. V areáli All England Clubu sa ešte predstaví vo štvorhre po boku krajana Martina Kližana.
V prvom sete si Lacko s Petzschnerom suverénne vyhrávali svoje podania až do stavu 6:5. V dvanástom geme mal slovenský tenista k dispozícii tri setbaly, no Nemec si vynútil tajbrejk a v skrátenej hre po dvoch minibrejkoch odskočil Lackovi na 5:1, Finalista turnaja ATP v Záhrebe nezložil zbrane, vyrovnal na 5:5, no koncovku tajbrejku zvládol lepšie Petzschner. Na začiatku druhého dejstva si Nemec po rýchlom brejku vybudoval náskok 3:0 a zápas už dotiahol do úspešného konca. Za stavu 5:1 premenil pri vlastnom servise hneď prvý mečbal. Lacko mal pri olympijskej premiére pôvodne nastúpiť proti Ivovi Karlovičovi, chorvátsky dlháň však odstúpil z turnaja pre zranenie.